בוא וראה

מאז ומתמיד הייתה לי בעיה עם אלוהים. לא התחברתי לרעיון הזה של זקן חביב שיושב לו למעלה וכמו רואה חשבון מחשבן לכולנו על החיים. מה שכן, תמיד הרגשתי שיש משהו יותר גדול ממני ביקום הזה. משהו עם משמעות עמוקה ונסתרת. משהו אנרגטי, תחושתי, מטאפיזי. כשנחשפתי לחכמת הקבלה הרגשתי שמצאתי את האמת שלי. הרגשתי שגיליתי את הבורא.

כשהתחלתי ללמוד באתר של בני ברוך ראיתי שעל פי חכמת הקבלה הבורא הוא חוק טבע. הוא מוחלט וקיים ובמנוחה מתמדת. אבל מה זה אומר? – ניקח לרגע חוק טבע אחר. כח המשיכה לדוגמא. הוא חוק מוחלט, הוא קיים והוא במנוחה מוחלטת. רק בפעולה שלנו הוא מגיב. אם נזרוק כדור באוויר הכח הזה יפעל עליו ויוריד אותו כלפי מטה. אם הרצון שלי הפוך משלו אני תמיד אחטוף מכות. הרי אם אקפוץ מבניין אני בוודאות אפול למטה, אין כאן שאלה בכלל. כל עוד אני פועלת בניגוד לחוקיות שלו אני אסבול. בנוסף, אין כאן עניין של רגש. אני לא יכולה לדבר איתו, לכעוס עליו או להתפלל אליו שישנה את המציאות הזו. הוא חוק המשיכה וזה מה שזה. רק אם אני אשנה את היחס שלי כלפיו, רק אם אחייה בהתאם לחוקיות שלו לא אסבול.

ובחזרה אלינו – אותו הדבר עם הבורא, כל עוד אני פועלת בצורה הפוכה מהחוקיות של הבורא אני תמיד אהיה בסבל. אין פה עניין של רגש, הבורא הוא לא ישות (או כמו שלימדו אותנו בבית הספר כל השנים – אל רחום וחנון, אל נקמות או כל האנשה מטופשת אחרת). הוא חוק טבע. כח ההשפעה. זהו! אם אני אתחבר לתדר הזה אני אהיה בטוב אם אפעל הפוך אהיה בסבל. זה פשוט מאוד. חוקיות קרה ומחושבת לחלוטין.

אז כמו שאמרנו, על פי חכמת הקבלה הבורא הוא חוק טבע אבל האם אתם יודעים מה מקור המילה? המשמעות של המילה בורא היא חיבור של שתי מילים – בוא וראה. אין כאן עניין של אמונה. יש כאן עניין של מדע טהור. כמו שניוטון חקר את כח המשיכה כשהתפוח נפל על ראשו כך כל מי שלומד קבלה חוקר את כח הבורא – כח ההשפעה. אז בואו וראו… היכנסו לאתר של בני ברוך ותלמדו יותר על הנושא