בני ברוך קבלה לעם

בני ברוך זה רק ביחד

כמה פעמים ביום אני שומעת מישהו אומר, ״אני צודק״ ומה שהוא מתכוון זה – אתה טועה. בדרך כלל אותו אדם לוקח אותו משפט ״אני צודק״ ומדביק אותו אליו, הופך את האחר לזה שטועה. כמו פינג פונג, ואין שום התקרבות בדעות, הבנה של האחר הרגשה של יחד – להפך, הקוטביות היא כואבת, שורפת וזה מרגיש כאילו אין מה לעשות, זה גורל האדם, להתייחס אחד לשני כמו חיות פרא נלחמות על חייהן לא משנה כמה מזערי הוא המיקוח ביניהם. באה הקבלה ומראה לנו שיש דרך אחרת.

אנחנו לא צריכים לדרוס אחד את השני כדי לחיות, להיפך, אנחנו צריכים להרים אותו, לעודד אותו ולהבין אותו אם אנחנו מסכימים איתו או אם לאו.

בבני ברוך למדתי שהדרך היחידה קדימה זה ביחד. לפעמים אנו מושכים את העגלה, לפעמים מישהו אחר מושך אותה, אבל כולנו באותה סירה, באותה עגלה, באותו עולם מופלא שהבורא ברא למענו. אנו יכולים וזקוקים ליצור גן עדן עלי אדמות, אבל בשביל זה אנו צריכים לאהוב זה את זה, ולהתייחס זה לזה כאילו הבורא נמצא מאחורי כל חבר וחבר, בכבוד, בעדינות, באכפתיות. הקבלה מאמינה שהשפה הראשונית שלנו היא שפת האנוכיות. מה ששלי שלי ומה ששלך שלי. ככה אנו גדלנו.

בני ברוך קבלה לעם

צוברים, מתבודדים שלא יקחו מאיתנו כלום, חושדים בכל אחד, אפולי בבני משפחה, שיש להם כוונות להזיק לנו. הקבלה, מלטפת לנו את הראש באהבה ואומרת, בסדר, עד עכשיו היית אגואיסט, וכנראה שתמיד תהייה אגואיסט, אבל מעכשיו תנסה לאהוב את חברך כפי שאתה אוהב את עצמך. אתה לא תצליח, זה בתוך הד.נ.א. שלך להיות כפי שאתה, אבל תילחם בזה, תילחם בזה עד חורמה, ואז אלוהים יבוא ויעזור לך לחיות מתוך השפעה, מתוך נתינה, מתוך להרגיש שאתה אחד ממכלול, אתה לא לבד. אתה ערב לשאר החברים שלך והם ערבים כלפיך. אין לך מה לדאוג, רק תדאג לחברים – בהצלחה.