חינוך בעולם החדש בראי הקבלה

החל משנות ה-2000 נכנסנו לעולם חדש, עולם בו הידע והמידע כבר אינם חשובים לבני אדם. כל המידע כבר נמצא ברשת האינטרנט. מחשבים יכולים לבצע את כל הפעולות הבסיסיות של איחזור מידע או פתרון בעיות מתמטיות בלי שום קושי. מחשבים כבר מזמן מטיסים מטוסים, בקרוב הם ינהגו במכוניות. מחשבים מסוגלים גם לבצע אנליזות רפואיות על צילומי רנטגן.

נראה שרוב הפעילויות הדורשות ידע טכני ומידע יכולות להתבצע בקלות וביעילות על ידי מחשבים. מערכת החינוך עדיין לא מעכלת את השינוי, היא עדיין עסוקה בהקניית ידע לא רלוונטי לתלמידים. בשביל מה צריך ללמוד אנגלית אם בקרוב לכל אחד יהיה מתרגם אישי בתוך הטלפון? אנחנו צריכים להתקדם קדימה, להתחיל לתת לילדים שלנו חינוך שהם באמת צריכים, חינוך שיהיה בעל ערך רב מאוד בעולם החדש. לפי חכמת הקבלה אנחנו נכנסים לעולם חדש שבו היכולות החברתיות יהיו הכי חשובות לבני אדם, יכולות של חיבור בין בני אדם, של נתינה, של יצירת קשרים שאינם מבוססי אינטרסים.

בכדי לעשות זאת, קודם כל אנחנו צריכים לספק חינוך חדש, חינוך הכולל הבנה לעומק על טבע האדם, על היכולת הנפלאה שיש לנו להתחבר מעל כל ההבדלים, על היכולת שלנו לפתח את הנשמה שלנו. כל הנושאים הללו הם הדברים החשובים ביותר עבור כל מי שרוצה להצליח בעולם החדש. כבר עכשיו אנחנו רואים איך הצלחה ברשתות החברתיות יכולה להפוך את עולמו של אדם בין לילה. לא צריך להיות חכמים יותר מדי, פשוט צריך לגרום לאנשים להתחבר לתוכן המשותף ברשת. זו רק תחילתו של תהליך, תהליך שבו הערך של הידע יורד, ואילו הערך של חיבור בין בני אדם עולה, הערך של יחסים אינטרסנטים שמטרתם להרוויח כסף יורד, ואילו הערך של יחסים טובים, חבריים עולה.

חכמת קבלה עוסקת בחיבור בין בני אדם, זה מה שצריכה מערכת החינוך החדשה שלנו לספק. צריך לתת לנוער ולכלל האנושות ידע בנושא וגם לעזור לכולנו לפתח יכולות חדשות, יכולות חברתיות חדשות, אמצעים חדשים ליצירת קשרים, אמצעים לפתח את עצמנו לדרגה חדשה וגבוהה יותר.